Schindler készül többszínű alapanyagból.
A változatosság kedvéért most is egy trolibusz segítségével mutatom be a Schindler készítésének fogásait.
Ezt a képet még 2008-ban lőttem a Troligarázs első nyílt napján és az SZKT házilag épített Citaro trolija látható rajta. A BKV trolijaival ellentétben az SZKT trolijai (a többi járművel egyetemben) eléggé színesek, világoszöld, sötétzöld, barna, fehér, sárga ésatöbbi.
Itt azért nehezebb a feladat. Maga a jármű se különül el élesen a környezetétől, zöld, fehér, sárga elemek pedig mindenfelé vannak a képen.
Indulás ugyanúgy, mint korábban. A képet a Gimppel meg kell nyitni.
Ha ez megvan, kell néhány réteg. Hogy mennyi, az attól függ, hány színű (főbb színekre gondolok) a Schindlerre szánt kép.
Jelen esetben 3 réteg került az eredeti képre. Ebből 2 a színek miatt (zöld és sárga) 1 pedig a nagy ovális keret miatt. Ez utóbbit nem kell feltétlenül ekkor felrakni, később is kikerülhet. Csak azért került fel, hogy ne feledkezzek meg róla.
Ha fent vannak a rétegek, az Árnyalat telítettség eszközzel le kell nullázni a színeket, kivéve a zöldet és a sárgát értelemszerűen egyiket az egyik, másikat a másik rétegen.
Ez sem tart sokáig. Most jön egy kis pepecselés. Meg kell szabadulni a minden olyan színtől, ami nem a trolihoz tartozik. Igen, relatív nagy, éles szélű ecset kell Szín beállítással, majd végigmenni vele a kép megfelelő részein. A Shift + klikk meggyorsíthatja a folyamatot. A gép és a környezet találkozásánál kicsi lágy szélű ecsetet kell használni.
Mivel sok a csillogó és üveg felület (van csillogó üvegfelület is) oda kell figyelni, hogy a színek eltűnjenek. Pl. a vezetőfülke oldalablaka vagy a tető burkolati eleme mögötti terület, a hátsó részen tükröződő 600-as... szürkülniük kell.
Ha megvan, valahogy hasonlóképp néz ki. Innentől kezdve nincs nagy változás az előzőekhez képest. Radír, és felülről kezdve törölni, visszatörölni a réteg szürke részét ott, ahol látni kellene az alatta lévő színes felületet. Az eredeti kép részletét úgy lehet visszahozni, hogy az összes felette lévő rétegről törölni kell. (gyk. csak úgy látod pl. az eredeti lámpákat, ha az összes felette lévő rétegről kitörlöd őket. Remélem, így világos.)
Ha minden jó, jöhet rá a nagy ovális keret. Egyrészt, mert a figyelmet a középpontra irányítja és ez jó. Másrészt mert a műűűűűvééééészeeeek megvesznek, ha nincs, és ennek megfelelően kellő mennyiségű építő jellegű kritikának csúfolt fikázással le is pontozzák a képet, ha keret (pl nagy ovális keret) nélkül kerül fel valahová. Le lehet tesztelni a f********.hu-n.
Mindezek ellenére a Schindlerhez tényleg jól jön a keret.
Ezután már csak be kell állítani a keret átlátszóságát, majd lehet is menteni, mert készen van.
Itt a vége. A Schindlerek száma megint nőtt eggyel.
Utolsó kommentek